Sukces na maturze z języka angielskiego

Matury coraz bliżej. Choć nieliczni przystąpią do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, do poziomu podstawowego z języka obcego podejść musi niestety każdy. Wielu uczniom spędza to zresztą sen z powiek, gdyż nie każdy radzi sobie sprawnie z językami obcymi. Nie ma się jednak co martwić – na szczęście istnieją bowiem podręczniki takie jak “My Matura Success” (McKinlay, Parsons).

Skuteczny kurs przygotowawczy do matury

Kurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych “My Matura Success” ma na celu inspirowanie ich do udoskonalania ich umiejętności językowych oraz pracowania nad szlifowaniem umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Poruszana w podręcznikach “My Matura Success” tematyka jest na tyle rozległa, że każdy maturzysta będzie w stanie znaleźć w niej zagadnienia, które go zainteresują. Ponadto książki te są rzecz jasna zgodne z nową podstawą programową – dzięki temu pozwalają na przygotowanie się do egzaminu dojrzałości w takiej formie, w jakiej jest on aktualnie przeprowadzany.

Klucz do sukcesu

W czym tkwi skuteczność “My Matura Success”? Przede wszystkim w tym, że seria ta pozwala na zorganizowanie pracy tak, by ułatwić maturzystom systematyczne i rzetelne powtórki do egzaminu dojrzałości. Elementami szczególnie pomocnymi podczas przygotowań do matury są:

– regularne powtórki i podsumowania kończące każdy z rozdziałów, dzięki którym uczeń może ocenić, na ile udało się mu opanować daną partię materiału, a także zapoznać się z przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi

– “strategie maturalne” oraz “bank funkcji językowych” pomagające w zdobyciu lub utrwaleniu umiejętności wymaganych na egzaminie dojrzałości
– nagrania i ćwiczenia na rozumienie ze słuchu oraz zadania mające na celu ćwiczenie tworzenia form pisemnych
– leksykalne zestawienia słownictwa przydatnego podczas egzaminu oraz ćwiczenia mające na celu utrwalenie tychże słówek.

Elementy te sprawiają, że seria “My Matura Success” jest bardzo chętnie wybierana przez wielu nauczycieli, którzy chcą przygotować swoich uczniów do matury z języka angielskiego na poziomie zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym. Podręcznik pozwala na zorganizowanie pracy z maturzystami w taki sposób, by była ona zróżnicowana i ciekawa, a jednocześnie pozwoliła na powtórzenie najważniejszych zagadnień oraz partii materiału, których znajomość wymagana jest od uczniów na egzaminie dojrzałości z języka angielskiego. Nauczyciele bardzo chętnie sięgają po wspomniany podręcznik również ze względu na dołączone do niego materiały multimedialne – liczne płyty CD z nagraniami audio, które mają przygotować uczniów do ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, z którymi przyjdzie się im zmierzyć na maturze.